MARP Electronic
 
   
     
Jesteś tutaj: strona główna> Katalog produktów  
 

Katalog produktów MARP Electronic Sp. z o.o.

Galeria

 
Ultradźwięki Elektroterapia Laseroterapia Magnetoterapia Najczęściej odwiedzane Jak kupić? Dealerzy w Polsce Serwis i przeglądy Certyfikaty Download

Spis treści:

Zakład Elektroniki Medycznej MARP Electronic Sp. z o. o. w Krakowie jest producentem szerokiej gamy nowoczesnych cyfrowych urządzeń do fizykoterapii. Pod względem funkcjonalnym dzielą się one na cztery grupy:

Wszystkie urządzenia są produkowane i sprzedawane na podstawie certyfikatu zgodności z wymaganiami dyrektywy 93/42/EEC, a wchodzące w ich skład aparaty oznaczone są znakiem CE.

Urządzenia do terapii ultradźwiękowej i skojarzonej UltraMARP D89

Aparat UltraMARP D89 jest przeznaczony do wykonywania zabiegów terapii ultradźwiękowej oraz terapii skojarzonej. Podstawową funkcją aparatu UltraMARP D89 jest wykonywanie zabiegów terapii ultradźwiękowej z wykorzystaniem głowic zabiegowych o różnej wielkości powierzchni czołowej i o dwóch przełączanych częstotliwościach pracy.

Dostępne modele:

Produkowane są dwa modele aparatu UltraMARP D89:

  • UltraMARP D89 Combo - wersja pełna, ultradźwięki + terapia skojarzona,
  • UltraMARP D89 Sono - jedynie funkcja terapii ultradźwiękowej.

Dostępne głowice ultradźwiękowe

  • GU-1 - powierzchnia czołowa 1 cm2, moc - 2W
  • GU-5 - powierzchnia czołowa 5 cm2, moc - 10W
  • GU-10 - powierzchnia czołowa 10 cm2, moc - 20W

Wszystkie głowice mogą emitować ultradźwięki o częstotliwości 1 lub 3 MHz. Częstotliwość jest przełączana programowo (w menu urządzenia).

Aby zapoznać się ze szczegółowym opisem proszę kliknąć tutaj UltraMARP D89

System urządzeń do elektroterapii z funkcją diagnostyczną serii D6

Aparaty serii D6 są urządzeniami przeznaczonymi do wykonywania zabiegów elektroterapii prądami wszystkich typów. Ponadto możliwa jest automatyczna elektrodiagnostyka czyli wyznaczanie krzywej I/t. Aparaty pozwalają również na pomiar stanu zużycia elektrod.

Warianty i opcje aparatów serii D6:

Warianty Opcje
PHYSIOTER D60 PHYSIOTER D60
MADYN D61 MADYN D61
MADYN D61&STIM
MADYN D61&TENS
MADYN D61&STIM&TENS
INTER D64 INTER D64
INTER D64&STIM
INTER D64&TENS
INTER D64&STIM&TENS
STIM D65 STIM D65
STIM D65&TENS
TENS D67 TENS D67

Poszczególne aparaty serii D6 posiadają różny zakres możliwości terapeutycznych. Physioter D60 posiada możliwość generacji większości prądów stosowanych w elektroterapii. To najbardziej skomplikowany i rozbudowany aparat serii. Warianty podstawowe pozostałych aparatów przeznaczone są zasadniczo do przeprowadzania terapii prądami z jednej grupy:

  • Madyn D61 - prądy diadynamiczne,
  • Inter D64 - prądy interferencyjne,
  • Stim D65 - prądy impulsowe,
  • TENS D67 - terapia typu TENS

Niemniej w każdym przypadku w zestawie generowanych prądów występuje kilka powszechnie stosowanych przebiegów, takich jak prądy galwaniczne czy też prądy Kotza lub Traberta.

Opcje to warianty podstawowe, uzupełnione o grupy prądów z innych urządzeń serii. Można to łatwo wywnioskować z nazwy: INTER D64&TENS to INTER D64 uzupełniony o przebiegi z aparatu TENS D67 itp. Taki podział ma na celu jak najlepsze dopasowanie możliwości urządzenia do potrzeb Klientów.

Aby zapoznać się ze szczegółowymi opisami poszczególnych urządzeń serii proszę przejść na stronę oferty cenowej urządzeń do elektroterapii i kliknąć nazwę danego urządzenia  Do oferty urządzeń do elektroterapii

System urządzeń do biostymulacji laserowej serii D68

Urządzenia tej serii są przeznaczone do wykonywania zabiegów laseroterapii. Przez dobór odpowiedniego aplikatora możliwe jest wykonywanie za ich pomocą zabiegów z użyciem promieniowania laserowego o różnych długościach fal, z emisją impulsową bądź ciągłą.

Warianty i opcje aparatów serii D68:

Warianty Opcje
LASER D68-1 LASER D68-1
LASER D68-2 LASER D68-2

Obydwa aparaty serii są do siebie bardzo podobne. Mają identyczny (poza nazwą) wygląd zewnętrzny, korzystają również z tego samego wyposażenia: aplikatorów laserowych wszystkich typów, okularów ochronnych itp. Tym co je różni jest tryb pracy. Obydwa urządzenia posiadają dwa gniazda wyjściowe a co za tym idzie, można do nich fizycznie podłączyć dwa aplikatory laserowe różnych typów.

Różnica polega na tym, że Laser D68-1 może obsługiwać w danej chwili jeden aplikator i aby skorzystać z drugiego należy się na niego przełączyć zatrzymując emisję promieniowania laserowego na pierwszym wyjściu. W aparacie Laser D68-2 możliwa jest jednoczesna praca obydwu aplikatorów laserowych. Powoduje to również konieczność nieco innej organizacji ekranu - w D68-2 widoczne są podczas generacji parametry aplikatorów podłączonych do obu kanałów wyjściowych.

Aby zapoznać się ze szczegółowymi opisami urządzeń do laseroterapii proszę przejść na stronę oferty cenowej i kliknąć nazwę danego urządzenia  Do oferty urządzeń do laseroterapii

System urządzeń do magnetoterapii i laseroterapii serii D56 A

Aparaty serii D56 A są urządzeniami przeznaczonymi do wykonywania zabiegów magnetoterapii oraz laseroterapii. Dostępne są w dwóch opcjach.

Warianty i opcje aparatów serii D56 A:

Warianty Opcje
MAGNOTER D56 A MAGNOTER D56 A
MAGNOTER D56 A BL

W zakresie magnetoterapii obydwa urządzenia serii mają identyczne możliwości; jest to całkowicie niezależna praca w systemie jedno- bądź dwukanałowym. Zabiegi magnetoterapii można wykonywać przy użyciu aplikatorów szpulowych o średnicy 200, 300 lub 600 mm przy czym do tego ostatniego dostępna jest leżanka ułatwiająca wykonywanie zabiegów.

Główną różnicą między aparatami Magnoter D56 A oraz Magnoter D56 A BL jest, dostępna w tym pierwszym, możliwość wykonywania zabiegów biostymulacji laserowej. Magnoter D56 A wykorzystuje to samo wyposażenie (aplikatory laserowe oraz okulary ochronne) co aparaty opisanej wyżej serii D68, ma również identyczne możliwości pod względem terapeutycznym. Identyczne są zakresy parametrów zabiegu, te same zestawy terapeutyczne itp. Jedynie w przypadku używania podczas jednego zabiegu dwóch aplikatorów o różnych długościach fali emitowanego promieniowania czy też mocy zachodzi konieczność ich przełączania: Magnoter D56 A ma bowiem tylko jeden kanał lasera. W większości przypadków nie powinno to być jednak szczególnym problemem.

Aby zapoznać się ze szczegółowymi opisami urządzeń do magnetoterapii oraz wyposażenia do nich proszę przejść na stronę oferty cenowej i kliknąć nazwę danego urządzenia Do oferty urządzeń do magnetoterapii

 
  Powrót na górę strony Na górę  
     
© 2005 MARP Electronic Kraków
RM.DT.01 wyd. 1
English version eSklep Kontakt Aktualności Oferta cenowa Produkty O firmie